Gruselkabinett

V Berlíně se vydejte po stopách strašidel a kostlivců, které hledejte v úkrytu z 2. světové války s názvem Gruselkabinett v ulici Schöneberger 23a. Setkání s duchy a jinými příšerami je spojena do tří výstav, tajemná a dusná atmosféra bunkru navíc přidává na autentičnosti místa.
Tzv. Komora hrůz je rozložena do tří pater – horní patro, přízemí a podzemí. V horním patře se nachází strašidla se speciálními efekty, nechybí ani kult Ku Klux-Klanu, děsivé hřbitovy a bludiště s podivnými skřeky, mlžným oparem a záhrobními zvuky. V přízemí nahlédnete do středověké medícíny a lékařství např. postup při amputaci nohy, dále shlédnete umrlčí postavy v rakvích a jiné příšernosti. Zůstaňte však ještě naživu a prohlédněte si poslední část výstavy v podzemí, kde naleznete historické expozice bývalého německého bunkru a exponáty, dokumenty a předměty nalezené v úkrytu, osobní letecké fotografie i staré plány podzemí z roku 1943 a hlavně opuštěné a tmavé chodby.

Otevírací doba je v pondělí od 10-15:00 hod, sobota od 12-20:00 hod a další dny kromě středy, kdy je zavřeno je návštěvní doba od 10-19:00 hod. Vstupné pro dospělé činí 9,50 euro, pro děti do 13 let 5,50 euro. Objednat si tyto prostory lze i pro různé oslavy, narozeninové párty a co vás ještě napadne.